© 2018 by Fundacja Rozwoju Mindfulness.  

1/1

DODATKOWE WYDARZENIA

 

Spotkanie integracyjne uczestników konferencji - W SOBOTĘ 12 STYCZNIA 2019

Podczas wieczornego spotkania w urokliwym Dworku znajdziemy czas na miłe rozmowy i wspólne poznanie się.


Zapewniamy drink powitalny alkoholowy lub bezalkoholowy I przekąski wegetariańskie, a nasz wieczór uświetni koncert Piotra Krępecia, gitarzysty akustycznego zaliczanego do grona gitarzystów fingerstyle. Przez branżowy magazyn Top Guitar okrzyknięty „objawieniem i nadzieją polskiej gitary i muzyki w ogóle”.

Liczba miejsc na to spotkanie jest ograniczona. Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebook'u.

 

WARSZTATY PRZED KONFERENCJĄ - W SOBOTĘ 12 STYCZNIA 2019

Warsztat I: Wprowadzenie do mindfulness

Program „Wprowadzenie do mindfulness” daje podstawy do zrozumienia i  doświadczenia fenomenu mindfulness, umożliwia uświadomienie czym jest  stres, do czego prowadzi ignorowanie go  i jak można sobie z nim radzić w oparciu o mindfulness. Umożliwia także doświadczenie, przećwiczenie 
części technik stosowanych w klasycznym programie MBSR (Mindfulness Based Stress  Reduction). Jest także wprowadzeniem do pełnego programu MBSR.


Tematyka treningu obejmuje:

•       Co to jest stres?
•       Czym jest mindfulness?
•       Jakie są korzyści z praktyki mindfulness?
•       Jak rozwijać mindfulness ? Praktyczne ćwiczenia.

Liczba ćwiczeń, czas ich trwania zostaną dopasowane do konkretnej grupy i warunków realizacji programu.

Prowadzący:

Tomasz Kryszczyński

Jest psychologiem, nauczycielem MBSR oraz MBCT certyfikowanym przez The Institute for Mindfulness – Based Approaches z siedzibą w Bedburgu, coachem, trenerem. Praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z grupami.

Prowadził zajęcia poświęcone mindfulness w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz grupach komercyjnych. Doświadczenia dotyczące narzędzi stosowanych w MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) i MBCT (Mindfulness Based Cognitive Therapy) zdobywał w ciągu wielu lat własnej praktyki i badań w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii oraz Tajlandii i Sri Lance.

Aktywnie popularyzuje wiedzę dotyczącą uważności, jest zapraszany do prowadzenia spotkań poświęconych szeroko rozumianej praktyce medytacyjnej w różnych organizacjach, np. Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, Narodowym 
Forum Muzyki, Nowych Horyzontach czy Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

Pracą z różnego rodzaju grupami zajmuje się od 1993 roku. Przez wiele lat przygotowywał i realizował procesy rozwojowe dla pracowników takich organizacji jak m.in. AIG, Avon, Cadburry, Capgemini, Faurecia, Kraft, Panalpina, Santander, SCA, Ultimo, Wedel, Volvo i wielu innych.

Autor książki „Wgląd”.

 

 

 

 

Warsztat II: Mindfulness, czyli uważny powrót do zmysłów

Mindfulness jest uniwersalne. Nie ma znaczenia kim jesteś, ile zarabiasz, skąd pochodzisz, ani jaki masz światopogląd. Jon Kabat - Zinn mówi, że jeśli masz ciało i umysł, to już wystarczy – mindfulness może być dla ciebie istotne.

Współcześnie, kiedy okazuje się, że większość czasu pozostajemy w trybie działania otoczeni masą rozmaitych bodźców i nieprawdopodobną ilością informacji, uważność nabiera coraz to większego znaczenia. Nasz świat bardzo się zmienił. Wystarczy powiedzieć, że jedno wydanie opiniotwórczej gazety codziennej zawiera ilość informacji porównywalną do tej, z którą miał do czynienia człowiek żyjący w XVII wieku od momentu narodzin do śmierci. Dodając do tej ilości (bodźców, wyzwań, spraw, deadline’ów) tempo codziennego życia otrzymujemy napięcie, zmęczenie, a z czasem wyczerpanie. Potrzebujemy momentów zwolnienia. Potrzebujemy zatrzymania i dosłownego odetchnięcia. Mindfulness ma w tym względzie wiele do zaoferowania.

Drogę do przywrócenia równowagi pomiędzy trybem działania i trybem bycia wyznacza nasze ciało. Praktyka uważności zachęca do sięgnięcia poza „soczewkę” myśli i emocji, przez którą najczęściej oglądamy siebie i świat. Zaprasza do powrotu do sfery zmysłów i „zamieszkania” w swoim ciele na nowo.

Zapraszamy na warsztat, w czasie którego będziemy powracać do naszych zmysłów, opierając się na ćwiczeniach uważności wywodzących się z programu Mindfulness Based Stress Reduction. Nasze doświadczenia będą punktem wyjścia do myślenia o nawykach, które mogą nas wspierać w łagodzeniu napięcia i stresu w codziennym życiu.

Prowadzący :

 

dr Marta Znaniecka, Pracownia Redukcji Stresu

Jest doktorem pedagogiki, certyfikowaną trenerką Mindfulness Based Stress Reduction (Trening Redukcji Stresu Oparty na Uważności) oraz trenerką w trakcie szkolenia Mindful Self-Compassion (Uważne Samowspółczucie). Uprawnienia nauczycielskie w tym zakresie zdobyła w Institut for Mindfulness-Based Approaches (Niemcy) i w Center for Mindful Self-Compassion (USA).  Ukończyła szkolenia przygotowujące ją do rozwijania uważności z dziećmi i młodzieżą (Mindfulness in Schools Project/Wielka Brytania, Mindful Schools/USA).  

W ramach Pracowni Redukcji Stresu w Gdańsku (www.redustres.pl) prowadzi treningi uważności dla osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Współpracuje także ze szkołami oraz organizacjami, które chcą praktykować uważność, żeby lepiej radzić sobie ze stresem i podnosić swój dobrostan psycho - fizyczny.

Uczestniczy w czteroletnim procesie kształcenia w ramach krakowskiej Szkoły Psychoterapeutów Gestalt (Instytut Integralnej Terapii Gestalt).

Heading 2

Heading 2

  • Facebook Social Icon